Kontaktujte Koláčky


Jak nás najdete?

Telefon ~ +420 739 014 694

E-mail ~ koljo@seznam.cz

FB ~ @kolackovicdilna.cz


O Koláčkovic Dílně

[火 ~ „Hi“ ~ Japonský ideogram pro oheň]

Neovládnutelná síla, která ovlivňuje a pohání vše, co je živé. Kovář ani keramik se bez ohně neobejdou, ale svou vůlí ho nikdy nepodmaní. Řemeslné postupy jsou stálé, materiál se nemění. Ale oheň zanechá neopakovatelnou stopu na všem, čeho se dotkne.

[Josef a Jana Koláčkovi]

Společně manželé Koláčkovi tvoří uměleckou keramiku už od roku 1997. Jana Koláčková ale začala mnohem dříve – už v roce 1992 točila hrnečky v malé dílně ve sklepě domku jejích rodičů.

Užitková keramika a čajové soupravy ale v posledních letech ustoupily do pozadí a Koláčkovi se začali mnohem více věnovat volné tvorbě. Jednoduchý tvar bez zbytečných příkras a povrchová úprava podtrhující charakter materiálu dávají ve spojení s kovem, dřevem a kamenem vzniknout zajímavým objektům. Výpal v ohni pak každému kusu vetkne nepředvídatelný charakter.

[Koláčkovic dílna]

Dílna je myšlenka, která spojuje všechny tvořící členy rodiny Koláčkových. Manžele Josefa a Janu, syny Ondru, Michala a Jana (a taky Ondrovu manželku Alenku).

Nejstarší syn Ondřej se věnuje focení a mimo jiné se také stará o prezentaci Koláčkovic dílny. Prostřední syn Michal je umělecký kovář a v současnosti studuje design skla ve Zlíně. Nejmladší Jan tvoří elektronickou hudbu pod pseudonymem „naïve“.